בניית אתר חדש לעסק: 4 שלבים שאתם חייבים לבצע

בניית אתר חדש לעסק: 4 שלבים שאתם חייבים לבצע

על מנת לבנות אתר עסקי, אם בצורת אתר תדמית או חנות וירטואלית מומלץ להשקיע באנשי מקצוע בתחום, אבל ישנם מספר שלבים מוקדמים ומאוחרים יותר שניתן לדאוג להם בעצמכם ואף לוודא כי הם מתקיימים באתר שלכם. מספר פעולות פשוטות יאפשרו לכם ליהנות מאתר רלוונטי לקהל היעד שלכם, מאובטח ומוגן מפני וירוסים והאקרים ואף להימנע מתביעות שכיחות ומיותרות המסתמכות על אי הידיעה שלכם. ריכזנו עבורכם 4 שלבים חשובים ופשוטים לביצוע!

שלב ראשון: בחירת דומיין

אל דאגה אם השם "דומיין" לא אומר לכם הרבה, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. דומיין הוא בעצם "שם ייחודי" השייך לאתר ברחבי רשת האינטרנט, באנגלית הכינוי נקרא "Domain" ובעברית "שם מתחם". הדומיין הוא בעצם שם האתר שמופיע בשורת כתובת האתר במעלה דף האינטרנט, לפניו תמיד יופיע רצף האותיות הבא "WWW" אשר מהווה קיצור ל"World Wide Web"', לאחר מכן תהיה נקודה ואז יופיע שם הדומיין, ואחריו תהיה סיומת. על מנת לבנות אתר אינטרנט תהיו חייבים בתחילה לרכוש דומיין, טרם תהליך הבחירה אנו מציעים לכם לדמות את ה"דומיין" למעין שלט עבור העסק שלכם, אשר יגרום לקהל היעד שלכם להבין באיזה אתר מדובר. בחירה ורכישה של דומיין מתחלקת לשניים – בחירת שם הדומיין והסיומת שלו.

איך רוכשים דומיין?

רכישת דומיין היא עניין פשוט ביותר, כל שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לאחד מאתרי הדומיינים (שמצוינים מטה) ולבצע חיפוש אודות שם הדומיין/האתר שלכם אותו אתם מעוניינים לרכוש. לאחר שתקלידו בשורת החיפוש את השם שבחרתם (באנגלית כמובן, ומילים מחוברות) – יופיע לכם האם השם שרציתם פנוי, ואם לא תוכלו להסתכל במגוון אופציות דומות ופנויות שהאתר מציע לכם. לצורך הדוגמה, רכשנו את הדומיין "BRN", כעת נצטרך לבחור את הסיומת שברצוננו לרכוש (co.il, com, org.il…), הסיומת רלוונטית עבור קהל היעד שלכם, אם אתם פונים לשוק ישראלי – בחרו בסיומת "co.il", אם אתם מכוונים לקהל בינלאומי רצוי לבחור "com" ואם אתם ארגון ללא מטרות רווח בחרו "org.il" וכו'.

לאחר שתבחרו את שם הדומיין ואת הסיומת שלו, תצטרכו להזין את שם השרת בו האתר שלכם מאוחסן, בחרו את האופציה בה מציעים לכם לאחסן את האתר תחת אותה חברה שמכרה לכם את הדומיין – ובשלב הבא נדאג להחליף זאת.

אילו אתרים מומלצים לרכישת דומיינים?

ריכזנו לכם 3 חברות מומלצות המציעות רכישת דומיין:

My Names

רשם דומיינים בעל המלצות רבות ברשת, מציע רכישת דומיין באופן קל, פשוט ובמחיר משתלם במיוחד (החל מ-60 ₪ כולל מע"מ).

לחצו לכניסה לאתר My Names

BOX

"BOX” הינה חלק מחברת "גורני אינטראקטיב בע"מ", היא ידועה כרשם דומיינים מוסמך מטעם איגוד האינטרנט. בנוסף, אתר BOX מציע רכישת דומיינים במחירים מוזלים המתחילים מ-65 ₪ לדומיין לשנה.

לחצו לכניסה לאתר BOX

LiveDNS

רשם דומיינים המציע רכישת דומיינים, חידוש דומיין, העברת דומיין ועוד. המחיר נע מ-80 ₪ לשנה כולל מע"מ.

לחצו לכניסה לאתר LiveDNS

 

רכישת דומיין ( שם מתחם ) עם ותק – קיצורי דרך עבור קידום אורגני

קידום אתרים אורגני נחשב לתהליך מתמשך, אשר עלול לקחת פרק זמן בלתי מבוטל עד להגעה לתוצאות הרצויות, אותן חשוב להקפיד ולתחזק.

בכדי לקצר את תהליכים אלו, ניתן לרכוש דומיין "נטוש" ובעל ותק הקשור לנתח השוק של העסק שלכם.

מה זה דומיין עם ותק/נטוש?

הכוונה היא לאתר בעל ותק ברשת, אשר הביא למספר כניסות מכובד וצבר קהל רב במהלך השנים. ה"נטישה" מתייחסת לרגע בו בעל הדומיין/העסק החליט להפסיק את הפעילות באתר ולמכור אותו (את הדומיין), תודות לנתונים היפים שצבר במהלך הזמן הוא הופך לנכס דיגיטלי בערך ערך, אשר סביר להניח כי אנשים רבים מאותו התחום יביעו עניין ברכישתו – ובכך ישיגו נתוני קידום אורגני מכובדים כבר בשלבי ההתחלה.

האם ניתן לשים תוכן חדש על דומיין ותיק?

בהחלט, אך לא ניתן יהיה לשנות את הקישורים באתר. לדוגמה עמוד אודות, שכתובת הקישור שלו היא "seocompany.co.il/about", תוכלו לשנות את התוכן בעמוד "About/אודות" אך לא את הלינק, כך גם לגבי שאר העמודים – זאת כדי שהנתונים והדירוג שהעמוד צבר במנועי החיפוש יישמר (הסיבה שבגללה רכשתם את הדומיין הוותיק).

איך לבדוק דומיין בעל ותק לפני הרכישה?

רכישה של דומיין בעל ותק מביאה יתרונות רבים, אך אם לא נעשות בדיקות מקדימות הדבר עלול להביא ללא מעט תקלות ובעיות בהמשך.

בכדי למנוע זאת ריכזנו עבורכם כמה בדיקות שמומלץ (מאוד!) לבצע טרם הרכישה:

א. בדיקת האתר

היכנסו לאתר Wayback Machine, המרכז בתוכו את כל ארכיון האינטרנט, משמע שבעזרתו תוכלו לבחון כל אתר שתרצו לאורך משך חייו הדיגיטליים. תוכלו לבחור דפים מסוימים ולצפות בהם בתקופות שונות אחורה בזמן. ההמלצה החמה היא לעבור על כל הדפים ולבדוק האם יש בהם קישורים שבורים, טקסט משוכפל, עומס מילות מפתח וכו'.

בנוסף מומלץ לבדוק האם כל דפי האתר בעלי תוכן המשקף את תחום העיסוק שלכם ולא מכיל קישורים המובילים לאתרים בלתי חוקיים (פורנוגרפיים, הימורים וכו'). במידה ותמצאו תוכן מסוג זה באתר – עדיף שלא תרכשו את הדומיין.

ב. מיפוי קישורים

בדיקה נוספת שמומלץ לבצע לפני שאתם לוקחים את ההחלטה לרכוש את הדומיין היא מיפוי פרופיל קישורים של האתר. על מנת לעשות זאת, תוכלו להשתמש בכלי ניתוח הקישורים של "Majestic" אשר יאפשר לכם לגשת לכל נתוני הקישורים ההיסטוריים. בעזרת הכלי הזה תוכלו לבדוק את מהימנות הקישורים, האם הם קשורים לתחום העיסוק של האתר (ושלכם) וכו'.

במידה והבדיקה העלתה תוצאות בהם הקישורים מגיעים מאתרים שאינם קשורים לתחום האתר, או במידה והאתר מקבל כמות קישורים גדולה ממדינות זרות שקהל היעד שלהם לא רלוונטי… עדיף לא לרכוש את הדומיין.

ג. חסימת הדומיין

על מנת לוודא שהדומיין שברצונכם לרכוש אינו בעייתי (ולא יעשה לכם בעיות ממשיות בהמשך), יש לבדוק האם הוא חסום בכל אחת מהפלטפורמות הבאות:

גוגל אדסנס – תוכנית השותפים של גוגל מציגה מודעות באתרי שותפים למיניהם, כניסה לשירות Adsense SendBox תעזור לכם להבין האם גוגל מאפשרת הצגת הודעות מכתובת האתר. אם אף מודעה לא מופיעה, הרי שמדובר בדומיין חסום/בעייתי.

פייסבוק – אם מדובר בדומיין בעייתי, סביר להניח שפייסבוק חסמה את האפשרות לבצע פרסום ממומן המפנה לאתר זה. במידה שזה העניין אל תרכשו את הדומיין, מכיוון שלא תוכלו לשווק את תכני האתר/המוצרים באתר.

גוגל – על מנת לוודא שהאתר לא חסום בגוגל, בדקו האם הדפים המשויכים לדומיין הנטוש ממשיכים להיות מאונדקסים בגוגל, במידה ולא תראו אותם במנוע החיפוש של גוגל הרי שהדבר מורה על בעיה ועדיף להימנע מרכישת הדומיין.

שלב 2: בחירת שרת אחסון לאתר

לשם ההמחשה, אחסון אתרים מהווה כשורשים הנטועים חזק באדמה, בעוד "האתר שלכם" הוא הגזע והעלים. במילים אחרות – אחסון אתרים מהווה כבסיס שתפקידו לשמר לאחסן את כל הנתונים של האתר, ככל שהוא יהיה יותר חזק, אמין ויציב כך האתר שלכם יעבוד באופן חלק ושוטף יותר. מהירות האתר חיונית מאוד לדירוג האתר שלכם במנועי החיפוש של גוגל ולחווית המשתמש של הגולשים שלכם.

איך רוכשים חבילת אחסון לאתר?

אנו ב-BRN מציעים מספר חבילות אחסון נוחות במיוחד, אשר מציעות נפח אחסון מ-500MB, תיבת מייל אחת או יותר, אחסון אתר אחד ועד 10 אתרים שונים, שירות ומענה בכל בעיה או תקלה 24/7, תעודת אבטחה ועוד.

איזו חבילת אחסון כדאי לי לרכוש?

בעל אתר (דומיין) 1 – אתר תדמית, דף נחיתה

אם יש בבעלותכם אתר אחד, אשר משמש בעיקר כאתר תדמית או דף נחיתה אנו נמליץ לכם על חבילת אחסון אתר למתחילים. החבילה כוללת נפח אחסון של 500MB, תעבורה חודשית של 20GB, תיבת מייל אחת, מאגר נתונים ו-FTP. כל אלו מספיקים בהחלט לאתרים מסוג זה.

בעל אתר 1 או מספר אתרים – חנות אינטרנטית, אתר המכיל מאגר נתונים, משרד דיגיטל, אתר עם מערכת קוד מותאמת אישית

לבעלי אתרים מסוג זה נמליץ על חבילת אחסון מתקדם או פרימיום. חבילת אחסון מתקדם כוללת בתוכה נפח אחסון של כ-100MB, תעבורת חודשית של 40GB, חמש תיבות מייל שונות, 5 MYSQL DataBase ו-FTP 5. חבילת אחסון פרימיום כוללת בתוכה נפח אחסון של 2000MB, תעבורה חודשית של כ-100GB, 10 תיבות מייל שונות, 10 אתרים (דומיינים שונים), MYSQL DataBase 10 ו-10 FTP.C

מה זה FTP?

FTP נקרא בשם המלא "File Transfer Protocol", הכוונה היא לחיבור ישיר לשרת המאפשר גישה לכל קבצי האתר הבנויים באתר הוורדפרס שלכם. ה-FTP יאפשר לכם לבצע שינויים בקובץ מסוים, לערוך, להוסיף, למחוק מידע… תוך כדי ביצוע פעולה ישירה מבלי הצורך להיכנס לממשק הניהול בוורדפרס (אשר פעמים רבות לא מאפשר את כלל הפעולות שברצונכם לבצע). ה-FTP זוהי בעצם דרך להעביר מידע בין השרת ללקוח, ומומלץ מאוד לרכוש חבילת אחסון המציעה חיבור FTP בכדי לקבל גישה לקבצים הללו ישירות מהמחשב האישי שלכם ולבצע בהם שינויים בדרך פשוטה ומהירה.

שלב 3: אבטחת אתר ותעודת SSL

תעודת SSL היא אסמכתא המעידה כי התקשורת בין המחשב שלכם לאתר האינטרנט מוצפנת. מדובר בפרט חובה בכל אתר המכיל נתונים (כתובות מייל, טלפונים) ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחנות אינטרנטית המכילה (פרטי כרטיסי אשראי, תעודות זהות וכו'). התעודה דואגת לכך שמידע רגיש לא ישמר על גבי המחשב המקומי, וכך בעצם הפרטים הללו מוגנים בפני פריצות וגניבת מידע. לצורך העניין, אם פורץ/האקר ינסה לגנוב פרטי אשראי מאתר המחזיק בתעודת SSL – הניסיון ייכשל. תעודת ה-SSL ניתנת באמצעות גוף מאושר המנפיק תעודות מסוג זה.

איך בודקים האם האתר מוגן?

לוחצים עם העכבר על לחצן ההגדרות בשורת ה-URL, לאחר מכן בוחרים באופציה הראשונה "Connection is secure" ואז ניתן לראות האם האתר מאובטח.

או לחילופין, אפשר להיכנס לאתר הבא ולהזין את הדומיין לבדיקה.

אנו ב-BRN מספקים תעודת SSL ללא עלות למשך 6 חודשים עבור כל רוכש של חבילת אחסון!

שלב 4: נגישות אתר

לאנשים עם מוגבלויות ישנה זכות מלאה לשוויוניות בכל תחומי החיים, חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ותקנות הנגישות נועדו להבטיח זאת. תקנות הנגישות לשירות עוסקות בכל נושא הסרת החסמים על מנת שאנשים עם מוגבלות יוכלו לקבל שירות באותה רמת נוחות ואיכות של כלל הציבור. בכל הקשור להנגשת אתרי אינטרנט, כל אתר מחוייב לבצע התאמות נגישות לפי תקן ישראלי 5568 (המבוסס על הנחיות בינלאומיות), במידה ולא יעשה זאת הוא חשוף לתביעה כספית.

כיצד מנגישים את האתר?

על כל בעל אתר להוריד "תוסף נגישות", אנו ב-BRN דואגים לעשות זאת עבור כל אתר שאנו בונים. התוסף מציג אייקון נגישות בצידי האתר, וככל שהמשתמש גולש מטה ומעלה – האייקון מלווה אותו. לחיצה על האייקון תאפשר: הגדלה והקטנה של הטקסט, החשכת האתר וצביעת הטקסט בצבעים בולטים, צבעים מנוגדים ועוד. כל אלו נועדו בכדי להנגיש את האתר והשירותים שהוא מציע ולאפשר לכלל הציבור להשתמש באתר בצורה נוחה ומותאמת.

לסיכום, אם ברצונכם להקים אתר אינטרנט ואין בידכם ידע מקצועי בנושא, תוכלו לעקוב אחר 4 השלבים שפירטנו במאמר ולדאוג להיות "Hands On" על מספר מהלכים חשובים ביותר. אנו ב-BRN נשמח לעזור ולייעץ בכל שאלה!

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן עניינים

בלוג

Hit Enter to search or Esc key to close
איך אפשר לעזור?

לרשותכם עומד צוות מנוסה שישמחו לעזור לכם
בכל פניה במהירות המירבית.

תודה שפנית אלינו!

צוות BRN יחזור אליכם בהקדם האפשרי

לכל שירותי BRN

דילוג לתוכן